^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 TYDZIEŃ Z ANIOŁEM STRÓŻEM - "ZRÓBMY COŚ DOBREGO..."

Ostatni tydzień września w Publicznym Przedszkolu nr 1w Goczałkowicach- Zdroju upłynął w iście anielskich nastrojach. Białe piórka i tajemnicze ślady Anioła Stróża towarzyszyły dzieciom niemalże na każdym kroku. Już we wtorek na naszych gazetkach zawisły aniołki wykonane różnymi technikami przez dzieci z grup: Krasnali, Smerfów, Kotków oraz Misi, zaś w każdej sali podziwiać można było „ anielskie kąciki”, do których chętne dzieci przynosiły z domów aniołki oraz książeczki dotyczące Anioła Stróża.

            Czwartek był dniem „podchodów przedszkolaków”, które krocząc ulicami Goczałkowic- Zdroju poszukiwały śladów Anioła Stróża i rozwiązywały zadania jakie na nich czekały. Wszystko to za sprawą organizowanej przez nasze przedszkole co rocznie akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Pszczynie „ Kulejące Anioły”.

            Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „ zróbmy coś dobrego”, które było zarazem tytułem piosenki dedykowanej przez dzieci i wychowawców naszego przedszkola wychowankom ośrodka. Wspólna zabawa okraszona występem iluzjonisty oraz słodkim poczęstunkiem w postaci anielskich ciasteczek domowej roboty odbyła się w piątek drugiego października w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Nasi wyjątkowi goście otrzymali wór pełen plastikowych nakrętek, które dzieci wraz z rodzicami wytrwale zbierają i przynoszą do przedszkola,aby pomóc wychowankom ośrodka w realizacji ich potrzeb i planów.

Pragniemy gorąco zachęcić wszystkich mieszkańców Goczałkowic do „zrobienia czegoś dobrego” i włączenia się do akcji zbierania nakrętek, które zostawiać można w koszu w szatni  przedszkola. Wysiłek jest niewielki, a uśmiech na twarzach niepełnosprawnych dzieci nieoceniony... Wspomóc wychowanków ośrodka można również przez wzięcie udziału w kiermaszu prac dziecięcych, który zorganizowany zostanie w okresie przedświątecznym w przedszkolu nr 1. Liczymy na Waszą pomoc!

/Elżbieta Turoń, Marzena Chudek/

Zobacz zdjęcia...

Zobacz zdjęcia... (podchody)

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój