^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

„BEZPIECZNY PRZEJAZD – SZLABAN NA RYZYKO!”

Bezpieczeństwo, a w szczególności bezpieczeństwo dzieci, to chyba dla każdego z nas priorytet w życiu codziennym. Z pewnością nikomu nie trzeba uzmysławiać jakie konsekwencje niesie za sobą nierozważne poruszanie się po drodze oraz na przejazdach kolejowych.

Mając na uwadze wyniki badań dotyczące bezpieczeństwa pieszych na przejazdach kolejowych, nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską kampanię „Bezpieczny przejazd- szlaban na ryzyko!”

W ramach akcji odbyła się prelekcja dotycząca bezpieczeństwa dzieci podczas przechodzenia przez tory zarówno w miejscach strzeżonych jak i niestrzeżonych. Dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego w tych obszarach, a także zobaczyć, krótką bajkę przedstawiającą możliwe konsekwencje zachowań nieodpowiednich. Szczególną atrakcją spotkania była wizyta przedstawiciela Straży Ochrony Kolei, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Na koniec nasi podopieczni otrzymali upominki w postaci kolorowanek i zagadek dotyczące omawianej tematyki oraz złożyli przysięgę „Bezpiecznego Przedszkolaka”.
Pierwszym rokiem do bezpieczeństwa jest świadomość zagrożenia, dlatego konieczne jest abyśmy uzmysławiali dzieciom jakie ryzyko niesie za sobą brak rozwagi i ostrożności podczas poruszania się, nie tylko na przejazdach kolejowych ale i na drodze.

/Kamila Domka, Monika Gerlich-Adamaszek/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój