^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 ŚWIĄTECZNE WYPIEKI W GRUPIE KOTKÓW

Świąteczna aura już wisi w powietrzu czas więc na … pierniczki!
Dzisiaj w naszym przedszkolu wszędzie pachniało korzennymi przyprawami. Dzieci poznały składniki potrzebne do wypieczenia pierniczków oraz zasady bezpieczeństwa i higieny podczas ich wykonywania. Nasi podopieczni ugniatali przygotowane ciasto, wałkowali je na cieniutkie plasterki a następnie wykrawali w nich świąteczne kształty. Radości nie było końca…
Następnego dnia, kiedy pierniczki były już gotowe, dzieci ozdabiały je przy użyciu czekolady, lukru, dekoracyjnych pisaków, orzechów, rodzynek, kokosu… Ciężko było się powstrzymać aby nie skosztować J Tak udekorowane pierniczki ozdobią nasze stoły podczas Wigilijnego obiadu w przedszkolu.  Już nie możemy się doczekać…

/Kamila Domka/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój