SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

"Górnik musi węgiel wydobywać

Gdzieœ pod ziemią w kopalni przebywa

Górnik dla nas życie swe naraża

Bo to bardzo niebezpieczna praca".

W dniu 5.12.2016r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dzieci z emerytowanym górnikiem Panem Januszem Kabocikiem. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego występu artystycznego dzieci z grupy Smerfy i Kotki. Mali artyści pięknie wyrecytowali wyuczone wierszyki, zaœśpiewali  piosenkę "My górnicy" oraz zatańczyli tradycyjny taniec ludowy "Grozik". Następnie udzielono głosu zaproszonemu gościowi. Pan Janusz zaprezentował dzieciom piękny galowy mundur oraz czapkę  górniczą z białym pióropuszem. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział dzieciom znaną "Legendę o Skarbku". Następnie  Zaproszony gość opowiedział również o trudnej i niebezpiecznej  pracy górników w kopalni. Spotkanie to przybliżyło dzieciom postać górnika oraz jego  ciężką pracę. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie  podziękowały górnikowi za przybycie wręczając podziękowanie i upominek w postaci piernikowego ciasteczka.

/Marzena Chudek/