^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 WARSZTATY CERAMICZNE W GRUPIE KRASNALI

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i oczywiście jest wspaniałą zabawą.
W lutym przedszkolaki z grupy KRASNALI naszego przedszkola wzięły udział
w zajęciach ceramicznych prowadzonych przez okoliczną artystkę, plastyka, panią Anię Stalmach.

W czasie pierwszego spotkania dzieci dowiedziały się jakim bogactwem naturalnym jest glina i doświadczyły jak doskonałym materiałem do zabawy jest glina, która dała możliwość tworzenia rzeczy w przestrzeni. Poprzez lepienie, ugniatanie, wałkowanie dzieci dały upust swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Wymagało to zaangażowania dzieci, cierpliwości
i koncentracji. Ugniataliśmy, wałkowaliśmy  ginę,  by ostatecznie wyciąć z niej gotową foremką -  kwiatek. Powstały niepowtarzalne prace, które następnie zostały zabrane do wypalenia w piecu, a po kilku dniach znowu przywiezione przez panią Anię do pokrycia szkliwem przez dzieci.

Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej.
Dzieci poczuły się jak prawdziwi artyści.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla pani Ani, która bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem poprowadziła te jakże ciekawe  i pełne twórczości kreatywnej zajęcia dla dzieci.

Dzieci uczestnicząc z zajęciach ceramicznych znacznie rozwinęły swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Z prac jakie powstały podczas zajęć przygotowaliśmy wspaniałe niespodzianki-upominki dla Babć i Dziadków z okazji ich Święta. Dzieci obdarowały ich tymi pięknymi kwiatami podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej grupie.

/Ewelina Rolska, Monika Gerlich-Adamaszek/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój