^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017

W środę 20.09.2017roku w naszym przedszkolu po raz kolejny świętowaliśmy "Ogólnopolski Dzięń Przedszkolaka".
Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
Ideę tę poparło Ministerstwo  Edukacji Narodowej oraz Sejm który przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20.09.  Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, podkreślając jednoznacznie wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Święto to ma przyczyniać się do popularyzacji wychowania przedszkolnego .Termin obchodów Dnia Przedszkolaka nie jest przypadkowy . Jak podkreślają pomysłodawcy święta , druga połowa września to czas gdy dzieci w przedszkolu mają już w większości za sobą okres adaptacyjny , a takie święto tylko je przybliży do tego , żeby w nim się poczuć lepiej.
Dzień Przedszkolaka to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu , na który dzieci czekają przez cały rok . Zabawy , tańce , śpiew i upominki - to tylko niektóre z atrakcji jakich dostarczają im ich wychowawcy , pracownicy przedszkola a także Rodzice .To nasze wspólne działanie przyczynia się do wzmocnienia prestiżu przedszkola , a co najważniejsze dostarcza dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego pokazania swoich możliwości , do przeżywania wesołej , beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Z ogromnym zadowoleniem dzieci przyjęły uroczyste "sto lat", wykonane przez wszystkie Panie. To była i nadal będzie dobra chwila by spotkać się ze wszystkimi - "małymi " i "dużymi", którzy na co dzień na czele z Panią Dyrektor tworzą jedną wielką Rodzinę - co wyraziliśmy  w słowach znanej piosenki : "Bo nasze przedszkole to jedna Rodzina, mały czy duży , chłopczyk czy dziewczynka ...". Prawdziwą radością był również udział naszych przedszkolaków w przygotowanym wyjątkowo przez wychowawców grup właśnie na ten dzień przedstawienia pt." Panie Dzieciom"- Panie  podkreśliły w ten sposób jak bardzo ważne dla nich są ich wychowankowie . Ponad to były " BUMBUMKOWE PORUSZANKI " - wspaniały taniec GUMOLUDKÓW I ROBOTÓW " , "KRĘCIOŁEK" i oczywiście nie kończące się życzenia . Pod czujnym okiem swoich Pań dzieci bawiły się dalej w swoich salach gdzie czekały na nie liczne niespodzianki. Na zakończenie dnia dzieci wyszły do domu z balonami wypełnionymi marzeniami, radością towarzyszącą im w drodze z przedszkola . Mamy nadzieję , że ten dzień na długo pozostanie W SERCACH NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.

/Halina Piszczek/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój