^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SPOTKANIE Z PANIĄ KUCHARKĄ- KRASNALE GOTUJĄ ZUPĘ JARZYNOWĄ

 W ramach innowacja pedagogicznej "Słyszę widzę i czuję - na tropie zmysłów..."przedszkolaki z grupy Krasnali uczestniczyły w zajęciach kucharskich.
Z tej okazji naszą grupę odwiedziła Pani kucharka Monika Nikiel. Przybliżyła ona dzieciom w przystępny sposób, czym się zajmuje. Przedszkolaki dowiedziały się  jakie przedmioty są potrzebne kucharzowi w jego pracy, zaprezentowała najczęściej używane nac
zynia i akcesoria kuchenne. Pani Monika opowiedziała przedszkolakom o tym,  jak przygotować posiłek by był smaczny i zdrowy. Zachęciła dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Krasnale  miały okazję własnoręcznie przygotować dla siebie oraz dla całego przedszkola  zupę jarzynową. Pani Monika przypomniała przedszkolakom o zasadach bezpiecznego  posługiwania się sprzętem kuchennym. Zwróciła także szczególną uwagę na higienę podczas przygotowania i spożywania posiłków. Przedszkolaki pod fachowym okiem i z pomocą naszego eksperta obierały, kroy i siekały warzywa. Ugotowana przez nasze dzieci zupa krem bardzo smakowała przedszkolakom oraz wszystkim Paniom. Zajęcia te miały na celu rozwijanie samodzielności, umiejętności zgodnego współdziałania w grupie oraz zachęcenie Przedszkolaków do zdrowego odżywiania się. Pani kucharka zademonstrowała dzieciom, że spożywanie zdrowego posiłku może być przyjemnością oraz wspaniałą zabawą. Serdecznie dziękujemy Pani Monice za ciekawą
i pyszną wizytę!!!!

/Monika Gerlich-Adamaszek/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój