^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

INNOWACJA PEDAGOGICZNA  "SING & PLAY & LEARN"  W  GRUPIE KOTKÓW

            Poznawanie języków obcych i posługiwanie się nimi we współczesnym świecie jest już nie tylko koniecznością ale staje się normą, do której zaczyna się przywiązywać coraz większą wagę. Dziecko poprzez naukę języka obcego powoli staje się obywatelem świata.  Nauka  języka w okresie przedszkolnym bardzo silnie stymuluje rozwój ogólnej inteligencji dziecka. Im młodsze jest dziecko, tym łatwiej i szybciej przyswaja język obcy, co więcej dzieje się to w naturalny dla dziecka sposób. W pierwszych sześciu latach dziecko przyswaja ogromne ilości faktów oraz informacji, które są przechowywane w pamięci i wykorzystywane w przyszłości. Rozpoczynając naukę języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie dziecko szybciej go zaakceptuje co zapewni mu sukcesy w późniejszej edukacji szkolnej. Innowacja pedagogiczna „Sing & play & learn” proponuje zintegrowanie treści metod i celów nauczania w języku obcym z językiem ojczystym. Proces ten może przebiegać niemalże równolegle gdyż dziecko ma kontakt z językiem obcym nie tylko na odrębnych zajęciach językowych, ale jest on umiejętnie wplatany w czasie zajęć właściwych oraz podczas zabawy swobodnej. Założenia innowacji pedagogicznej są zgodne z założeniami podstawy programowej wychowania przedszkolnego, która za główny cel stawia wsparcie całościowego rozwoju dziecka. 

/Maria Jaworska-Nowok/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój