^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

    W komunikacie Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce czytamy: ..." Około 22 mln. dzieci w Unii Europejskiej cierpi na nadwagę lub otyłość . To jedna z głównych  przyczyn wielu chorób zarówno u dzieci jak i dorosłych . Dlatego też Komisja Europejska rozpoczęła kampanię informacyjną , która ma przekonać obywateli, że zdrowe odżywianie w dzieciństwie znaczy zdrowie w dorosłym życiu . . . Co roku w Europie liczba dzieci z nadwagą rośnie o 400 tysięcy . Jest to wyjątkowo niepokojące zjawisko , gdyż nadwaga i otyłość u dzieci często wywołują problemy zdrowotne , takie jak cukrzyca czy schorzenia wątroby. Także w dorosłym życiu dzieci te są bardziej narażone na choroby serca , raka , nadciśnienie , udar mózgu i depresję . Stąd też pomysł Komisji Europejskiej na zorganizowanie wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Kucharzy - Europejskiego Dnia Jedzenia i Gotowania ... Nawyki z dzieciństwa mają często wpływ na późniejszy styl życia . Można zatem założyć , że dzieci , które poznają zalety zdrowego odżywiania i wiedzą jak świadomie wybierać produkty żywnościowe , będą w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia ..." 8 listopada w naszym przedszkolu dołączyliśmy do tej kampanii i przeprowadziliśmy szczególny " Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania " bo nasze przedszkolaki same przeobraziły się w "Małych Kucharzy " i pod troskliwym okiem Pani Moniki naszej przedszkolnej kucharki jej pomocnicy Pani Iwony oraz Pań nauczycielek i Pań oddziałowych PRZYGOTOWYWAŁY kolorowe I i II śniadanie w postaci kanapek , truskawkowego jogurtu oraz owocowych szaszłyków a do obiadu pomagały przy gotowaniu zupy jarzynowej oraz krojeniu surówki jarzynowej . Był to bardzo aktywny dzień i nie mniej aktywnie dzieci zjadały to co pomagały przygotowywać . Mamy nadzieję , że nasze wspólne - czyli Rodziców , Dzieci i Pracowników Przedszkola starania , KTÓRE PRAKTYKOWAĆ POWINNIŚMY KAŻDEGO DNIA nie pójdą na marne i przyczynimy się do najważniejszego dla nas wszystkich DOBREGO ZDROWIA - KTÓREGO WSZYSTKIM ŻYCZYMY !!!

/Halina Piszczek/

 

Zdrowo jemy, zdrowo gotujemy, zdrowo przyrządzamy posiłki. KOTKI

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój