^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

DZIEŃ  NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości przypadło w sobotę, ale przedszkolaki zaczęły świętować już w piątek. Nie dość, że same hucznie obchodziły ten wspaniały dla Nas wszystkich dzień, to jeszcze chciały podzielić się tą radością z mieszkańcami miejscowości oraz gośćmi będącymi na wypoczynku w Goczałkowicach. Ale po kolei... Najpierw spotkaliśmy się w sali Kotków, aby wspólnie obejrzeć ciekawy filmik przeznaczony specjalnie dla dzieci na temat SYMBOLI NARODOWYCH. Przedszkolaki przypomniały sobie "Legendę o Lechu Czechu i Rusie" czyli skąd wziął się ORZEŁ BIAŁY w naszym GODLE. Następnie dowiedziały się jak należy obchodzić się z FLAGĄ POLSKI, oraz jaką należy przyjąć postawę podczas śpiewania HYMNU NARODOWEGO. Po tej krótkiej "lekcji" starszaki z grupy Kotki zaprezentowały przygotowane z tej okazji wiersze, a następnie wszystkie dzieci odpowiedziały na najważniejsze pytania małego patrioty jakie zadał kiedyś Władysław Bełza w utworze "Katechizm polskiego dziecka" - Kto ty jesteś... Na koniec spotkania wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski przyjmując właściwa postawę. W tych radosnych
i podniosłych nastrojach ruszyliśmy w biało-czerownym korowodzie ulicami Goczałkowic zarażając naszymi uśmiechami przechodniów oraz kierowców.

/Maria Jaworska-Nowok/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój