^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

DZIEŃ  PLUSZOWEGO  MISIA

W piątek 24.11.2017 w naszym przedszkolu obchodziliśmy w sposób niezwykły  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola
w niecodziennych strojach czyli w swoich ulubionych piżamkach. Panie pozazdrościły dzieciom ich wygodnych ubranek i czym prędzej założyły własne piżamkowe kreacje. Gośćmi specjalnymi w tym szczególnym dniu były ukochane pluszaki dzieci. Oczywiście najwięcej było misiaczków- małych, dużych, kolorowych i tych jednobarwnych. Każda grupa obchodziła to święto na własny sposób. Grupa KOTKÓW  od samego rana bawiła się z misiami, na angielskim dzieci poznały misiową rymowankę. Po śniadanku zawitała do nas grupa KRASNALI i wspólnie oglądaliśmy bajeczki, w których głównymi bohaterami były misie "Miś Uszatek", "Miś Paddington" oraz "Masza i niedźwiedź". Następnie bawiliśmy się przy muzyce, dzieci prezentowały i nazywały swoje maskotki. Były wśród nich m.in. puszek, kokardka, bufon, Franek, ale również Lewandowski, Piszczek czy Messi. Kotki zapamiętały wszystkie imiona to dopiero ćwiczenie pamięci. Starszaki rozdzielały maskotki na misie i pozostałe pluszaki, przeliczały, porównywały liczebność zbiorów, ustalały kolejność. Dzieci świetnie się bawiły a przy tym wiele się też nauczyły. Zabawa zabawą ale dla dzieci nie mniej ważny był słodki poczęstunek, na stole królowały w dalszym ciągu misie. Dziękujemy za przepyszne domowe wypieki oraz za wszystkie przyniesione smakołyki. Po południu dzieci swobodnie bawiły się swoimi pluszakami, miały też okazję malować farbami - oczywiście misie. Na zakończenie dnia otrzymały misiowe naklejki, aby przypominały im o tym szczególnym dniu.

/Maria Jaworska - Nowok/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój