^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KONKURS JESIENNY W GRUPIE SMERFY "Zwierzęta leśne"


Dzieci z grupy "Smerfy" w kolejnym jesiennym tygodniu najwięcej uwagi poświęciły zwierzętom leśnym przygotowującym się do zimy. Wspólnie oglądaliśmy albumy i książki o tematyce przyrodniczej, a następnie rozmawialiśmy o jesiennym lesie i jego mieszkańcach.
Dzieci miały okazję poznać zwierzątka żyjące w lesie, takie jak: sarenkę, jeża, niedźwiedzia, wiewiórkę, sowę, dzika, zająca czy borsuka. Poznały również, jak zwierzęta te przygotowują się do zimy i jakie gromadzą zapasy.
Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące mieszkańców lasu oraz rozpoznawaliśmy odgłosy lasu. Sylabizowaliśmy wyrazy dotyczące leśnych mieszkańców i wskazywaliśmy pierwszą i ostatnią sylabę. Naśladowaliśmy odłosy, jakie wydają zwierzęta oraz wykonaliśmy pracę plastyczną pt."Jeż".
Jako podsumowanie tego tematu dzieci miały okazję wziąść udział w konkursie plastycznym pt."Zwierzeta leśne". Prace te były wykonane różnorodną techniką i bardzo twórcze.
Dziękuję wszytkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w tym konkursie i gratuluję ciekawych pomysłów.

/Marzena Chudek/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój