^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

WIELKANOC TUŻ TUŻ...


Święta Wielkanocne to czas radosny i wiosenny. Wielkanoc kojarzy nam się z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmingusem dyngusem oraz wieloma przyjemnymi rzeczami. Na naszych stołach znajdują się pyszne potrawy wielkanocne. Stoły zdobione są bukietami z bazi i pierwszych wiosennych kwiatów.
Również i w naszym przedszkolu nie zapomniano o tych ważnych wydarzeniach związanych ze świętami. Dzieci podczas zajęć miały okazję poznać tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Przybliżono im symbolikę potraw wkładanych do koszyczka. Zgodnie z tradycją w każdej święconce powinien znaleźć się m.in. baranek wielkanocny, jajko, chleb, sól, pieprz, wędlina, chrzan oraz babka wielkanocna.
W srodę poprzedzającą Święta Wielkanocne przedszkolaki miały okazję zjeść tradycyjne wielkanocne śniadanie, a następnie tropiąc ślady oznaczone pisankami poszukiwały niespodzianki od zajączka. Radości  i ciekawości nie było końca...

/Marzena Chudek/

Zobacz zdjęcia...

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój