^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

JASEŁKA DLA RODZICÓW ORAZ
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR. SOWY

W grudniu przed samymi Świętami Bożego Narodzenia
w naszym przedszkolu oraz 30 stycznia 2019r. w sali Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój odbyły się nasze grupowe "Jasełka". Nasi podopieczni z gr. Sowy zaprezentowali się w programie jasełkowym przygotowanym specjalnie z myślą o najukochańszych... Rodzicach oraz Babciach i Dziadkach. Już od kilku tygodni, dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje
i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkanie w grudniu zaproszono najbliższych członków rodzin  naszych  przedszkolaków, a w styczniu Babcie i Dziadków.  Piękne  scenografie  i  kolorowe  stroje  sprawiły,  że  rodzice,   dziadkowie  i  zaproszeni  goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa betlejemka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka oraz cała scenografia prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy.
Ogromnym zaskoczeniem da wszystkich widzów była przepięknie wykonana przez naszą kucharkę, panią Monikę Nikiel (chórzystkę) oraz nasze przedszkolaki pastorałka "Przekażmy sobie znak pokoju". Nie na jednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia. Śpiewom kolęd i pastorałek towarzyszyły dźwięki gry naszych zdolnych dziewczynek na kolorowych "tęczowych" dzwonkach, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Maluszki przynosiły Jezuskowi rozmaite dary – koszyczek z jabłuszkami, garnuszek ze śmietanką oraz wielkie czerwone serduszko.

     W drugiej części naszego występu dla Babć i Dziadków przedszkolaki zadedykowały im wiersze i piosenki. Obdarowały zaproszonych Gości wspaniałymi, własnoręcznie wykonanymi upominkami z gliny - medalami Najwspanialszej Babci i Najwspanialszego Dziadka.

/Ewelina Rolska/

Zobacz zdjęcia... - Jasełka dla Rodziców

Zobacz zdjęcia... - Jasełka i uroczystość Dnia Babci i Dziadka

Copyright 2014  Przedszkole nr 1 Goczałkowice-Zdrój