Home Aktualności

Informacje dotyczące programu „PROFILAKTYKA 40PLUS”

pismo PPIS w Tychach – Profilaktyka 40PLUS – pdf

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Goczałkowice – Zdrój 16.06.2021 r.

Informacja

Informujemy Rodziców, że w związku z wolnymi miejscami, którymi dysponuje  Publiczne Przedszkole nr 2
w sierpniu 2021r.  istnieje możliwość przyjęcia 2 dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1.

Ponieważ Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli i żłobków nie uległy zmianie, zgłoszenie dziecka, które uczęszcza do naszego przedszkola, na dyżur sierpniowy w Przedszkolu nr 2 jest możliwe tylko w bardzo wyjątkowych  sytuacjach.

Zainteresowani powyższą informacją Rodzice, proszeni są  o kontakt z dyrektorem Publicznego Przedszkola nr 1 w formie  telefonicznej nr tel. 32 210 72 67
do piątku 18.06.2021r. do godz. 12:30

Ewa Chojkowska

„Dzieci w wirtualnej sieci”

Szanowni  Rodzice/ Prawni Opiekunowie dzieci przedszkolnych, w związku z prośbą Ministerstwa Edukacji i Nauki w załączniku  prosimy o zapoznanie się z opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii broszurą „Dzieci w wirtualnej sieci”
Pobierz plik pdf: broszura_dzieci-w-wirtualnej-sieci_2021

Szanowni Państwo!

W przypadku kiedy aktualne wytyczne GIS z dnia 25.08.2020r. będą nadal obowiązywały, zgodnie z arkuszem organizacji pracy Przedszkoli w roku szkolnym 2020/2021 dyżur wakacyjny w Publicznym przedszkolu nr 1 przy ul. Szkolnej 15 odbędzie się w miesiącu lipcu. Dyżur wakacyjny będzie dotyczył tylko dzieci, które zapisane są do Publicznego
Przedszkola nr 1. W miesiącu sierpniu placówka będzie nieczynna z powodu przerwy wakacyjnej.

Chętnych rodziców, którzy chcą zapisać swoje dzieci na dyżur wakacyjny prosimy o kontakt telefoniczny bądź drogą mailową do dnia 31 maja 2021r.

Szanowni Państwo,
Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską przygotowało dla Państwa kolejny filmik w ramach naszego cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu. Filmy przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa. Dlatego też gorąco zachęcamy do zamieszczania filmu na stronie internetowej Państwa placówki i w mediach społecznościowych.
Link do filmu: https://youtu.be/Eao2j4IoKPg
Wszystkie filmy przygotowane w ramach cyklu „CRL uczy rodziców” dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

Z poważaniem,
Janusz Bieńkowski
Prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

Informacja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

Informujemy Rodziców o zakończeniu pierwszego etapu prac Komisji Rekrutacyjnej w Publicznym Przedszkolu nr 1 dla kandydatów  na rok szkolny 2021/2022. Informację o zakwalifikowaniu kandydata lub niezakwalifikowaniu kandydata otrzymają Rodzice w dniu jutrzejszym tj. 12 marca 2021 r. drogą telefoniczną  po uprzednim podaniu daty i miejsca urodzenia kandydata. Informację powyższą przekażą członkowie Komisji Rekrutacyjnej powołanej przez Dyrektora Publicznego Przedszkola nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju.

Przypominamy również Rodzicom o potwierdzeniu woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. Oświadczenie należy dostarczyć do Publicznego Przedszkola nr 1 do 19.03.2021 r. w godzinach pracy przedszkola.

Wszystkie potrzebne dokumenty tj. karta zapisu dziecka do przedszkola oraz oświadczenia są dostępne do pobrania i wydrukowania w zakładce naszej strony „PRZEDSZKOLE/REKRUTACJA”

Projekt edukacyjny "Każdy przedszkolak dobrze wie, zimą ptaki dokarmia się" ma na celu wdrożenie działań związanych z dokarmianiem ptaków w okresie zimowym i wczesnowiosennym. W toku projektu dzieci zdobędą wiedzę: jak i czym dokarmiać ptaki, samodzielnie wykonają grupowy karmnik a także będą dokonywały obserwacji ptaków przylatujących do karmnika. Każdy uczestnik programu stworzy własny atlas ptaków zimujących w Polsce i będzie prowadził własny dziennik obserwacji.
Program własny „ Adaptacja w przedszkolu” stworzony został , aby w jak najlepszy sposób pomóc dziecku w zaadaptowaniu się w nowym środowisku. Pierwsze dni, a nawet tygodnie w przedszkolu to czas doświadczania intensywnych przeżyć. Głównym celem jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa mając na uwadze jego indywidualne predyspozycje, szanując jego tożsamość.
Innowacja „Zakodowane piątki” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej. Inspiracją innowacji był program edukacyjny "Uczymy dzieci programować". Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.